[b]Tegoroczny, już 11., Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw potrwa od 21 do 26 lutego.[/b]
W przedsięwzięciu, któremu patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, aktywny udział wezmą: Prokuratura Generalna, rzecznik praw obywatelskich, rzecznik praw dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych i Krajowa Rada Komornicza.
W tym roku formuła Tygodnia jest nieco inna od przyjętej w latach ubiegłych. Dotychczas dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym przestępstwem porad udzielali prawnicy reprezentujący różne grupy zawodowe, były organizowane w sądach. Teraz zainteresowani będą się mogli zgłaszać po pomoc do ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem.
[b]Od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 18 oraz w sobotę od godz. 10 do 13 w tych ośrodkach będą pełnione dyżury.[/b]
Informacji i porad będą udzielać interesantom nie tylko adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, policjanci, czyli osoby, które mają specjalistyczną wiedzę o postępowaniu przygotowawczym, oraz kuratorzy sądowi i komornicy. Samorząd komorniczy po raz pierwszy włącza się w akcję.