Wiceprezes Santander Bank Polska rezygnuje z funkcji

Arkadiusz Przybył, kierujący w Santander Bank Polska pionem wealth management i ubezpieczeń, obejmie stanowisko w globalnych strukturach Grupy Banco Santander S.A.

Publikacja: 27.02.2024 11:48

Arkadiusz Przybył obejmie stanowisko w globalnych strukturach Grupy Banco Santander S.A.

Arkadiusz Przybył obejmie stanowisko w globalnych strukturach Grupy Banco Santander S.A.

Foto: materiały prasowe

We wtorkowym raporcie bieżącym zarząd Santander Bank Polska poinformował, że Arkadiusz Przybył złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu banku, skuteczną od dnia 1 kwietnia 2024 r. Powodem jest planowane objęcie przez niego innej roli w ramach globalnej Grupy Banco Santander S.A.

Doświadczony wiceprezes

Arkadiusz Przybył jest doświadczonym bankowcem, od lat jest związanym z grupą Santander. W latach 2011-2012 pracował na stanowisku business director w centrali Santander Consumer Finance w Madrycie, gdzie odpowiadał, między innymi, za rozwój strategii i działalności oraz integrację rynków, a także za projekty związane z przejęciami spółek oraz wsparcie i nadzorowanie działalności Santander Consumer Finance w Polsce.

Czytaj więcej

Dług frankowy szybko topnieje... w statystykach

Między 2012-2017 rokiem, był prezesem zarządu Santander Consumer Banku, a w latach 2017-2023 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pionem bankowości detalicznej w Santander Bank Polska. Od kwietnia 2023 roku objął stanowisko wiceprezesa kierującego pionem wealth management i ubezpieczeń w Santander BP. Obszar ten obejmuje private banking, dom maklerski oraz ubezpieczenia.

Wcześniej pracował m.in. strukturach GE Money, czy w McKinsey & Company.

Jest członkiem rad nadzorczych Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Santander Allianz oraz Santander Consumer Bank. Od 2022 jest członkiem CEMS Strategic Board.

Banki
Szwajcaria nie chce powtórki z bankructwa Credit Suisse
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Banki
EBOR wyszedł zdecydowanie spod kreski w 2023 roku
Banki
Kredyty nadal po staremu. Rząd chce dalej analizować alternatywę dla WIBOR-u
Banki
Zadżumiony biznes z Rosją dzięki USA. Światowe banki odmawiają obsługi
Banki
Rekordowo wysokie dywidendy w sektorze bankowym