fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Polski ambasador tańczy Gangnam Style

ROL
Ambasador Tadeusz Chomicki wraz z pracownicami placówki tańczy w wideoklipie do bijącego rekordy popularności na całym świecie przeboju koreańskiego rapera PSY "Gangnam Style".
Kierownik wydziału kultury ambasady RP w Pekinie Maciej Gaca powiedział, że Tadeusz Chomicki wykorzystując nową technologię chce budować "pozytywny wizerunek Polski". Przypomina, że kraje Azji Wschodniej, w tym przede wszystkim Chiny, są ważnym rynkiem rozwoju najnowszych technologii elektronicznych i interaktywnych. Zdaniem Macieja Gacy, "dotarcie do odbiorców za pośrednictwem tych mediów jest jednym z kluczowych zadań w budowaniu pozytywnego wizerunku Polski w Chinach". Tak tez tłumaczy występ ambasadora MSZ: - Polski ambasador w Pekinie tańczący Gangnam Style to element promocji kraju.
Ambasada RP w Pekinie dodaje, że teledysk został umieszczony na największym portalu internetowym w Chinach, który ma ponad 200 milionów odbiorców - v.cc.com. Maciej Gaca twierdzi, że na podobny teledysk zdecydowali się również prezydent Stanów Zjednoczonych oraz minister edukacji Korei Południowej.
W wideoklipie ambasador Tadeusz Chomicki w garniturze i okularach przeciwsłonecznych a la "Ojciec chrzestny" odgrywa jedną z głównych ról. Towarzyszą mu Li Houlin - założyciel firmy "Hiersun" zajmującej się handlem biżuterią diamentową oraz Pan Jie Ke z klubu biznesowego Be My Guest.
W nagranie, które częściowo zrealizowano też na terenie polskiej placówki, zaangażowanych zostało kilkudziesięciu statystów. Gangnam Style tańczą przebrane w łowickie stroje pracownice ambasady. Gangnam Style tańczy też sam ambasador, miedzy innymi w klubie polo i w stajniach. Nagranie obejrzało w ciągu doby ponad 40 tysięcy osób.
Obejrzyj klip:
źródło: v.cc.com
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA