fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Kaczyński o nabrzmiałych problemach służby zdrowia

PAP/serwis codzienny, Jakub Kamiński
Jarosław Kaczyński zapowiedział przyspieszanie debaty o zdrowiu z udziałem pracowników służby zdrowia, naukowców oraz przedstawicieli organizacji pacjentów
– Problemy służby zdrowia są tak nabrzmiałe, że mam nadzieje, że ta debata przyczyni się do rozwiązania kłopotów - mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Kaczyński zapowiedział debatę ekspercką, na wzór zeszłotygodniowej debaty ekonomicznej, m.in. o likwidacji NFZ i zastąpieniu go finansowaniem bezpośrednio z budżetu, sytuacji Centrum Zdrowia Dziecka i  funkcjonowaniu lekarzy w szkołach.
Jak tłumaczył były premier przyspieszenie daty debaty powodowane jest fatalną sytuacją w służbie zdrowia, w tym w Centrum Zdrowia Dziecka. Wśród zaproszonych gości są m.in.  Marek Balicki - były minister zdrowia , prof. Krzysztof Bielecki, Krzysztof Bukiel - przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Grzegorz Kucharewicz - prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz kandydat PiS na premiera Piotr Gliński.
Brak zaproszenie obecnego ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza, Kaczyński  wytłumaczył brakiem zainteresowania z jego strony wobec takiej inicjatywy oraz faktem, że ma to być debata ekspercka. Kaczyński odniósł się też do informacji dot. jego kandydatury na prezydenta, stwierdzając, iż jest za wcześnie na tego typu deklaracje.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA