fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Lato nie będzie szefem PZPN

Grzegorz Lato
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Paweł Majewski
Prezes PZPN Grzegorz Lato nie zgłosi swojej kandydatury w konkursie, który wyłoni kolejnego szefa związku
Dziś o północy mija termin składania zgłoszeń.
Każdy z chętnych do walki o fotel prezesa musi przedstawić 15 rekomendacji  od klubów lub wojewódzkich związków piłki nożnej. "Rz" informowała dziś, że Lato zastanawia się nad rezygnacją, bo musiałby o nie walczyć do ostatniej chwili. Czytaj więcej
"Dzisiaj podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa PZPN. Wprawdzie termin składania dokumentów popierających konkretnych kandydatów jeszcze nie minął, ale swoją decyzję postanowiłem ogłosić już teraz. Wszyscy domagali się zmian, więc z mojej decyzji powinni być zadowoleni. Uważam, że powinienem tak zrobić dla dobra PZPN i polskiej piłki nożnej" - poinformował Lato w specjalnym oświadczeniu.
"Zarządzanie Związkiem nie jest łatwe, więc życzę nowemu prezesowi, żeby z powodzeniem sprawował tę funkcję. W ostatniej kadencji udało nam się wprowadzić wiele reform i zmian. Jestem przekonany, że zaprocentują one w przyszłości. Zostawiam PZPN w doskonałej kondycji finansowej, więc mam nadzieję, że moja ciężka praca na rzecz futbolu nie pójdzie na marne" - dodał.
Były reprezentant Polski, król strzelców mistrzostw świata 1974 roku, pełnił funkcję prezesa PZPN od 2008 roku.
Nowego szefa piłkarskiej centrali wybierze 26 października 118 delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA