fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Mleko w szkołach nie zdrożeje

Maksymalne stawki mleka w szkołach pozostaną na poziomie ubiegłego roku
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Nie zmienią się ceny mleka w szkołach. Od września ruszy nowa akcja promująca picie mleka w szkołach pod nazwą: „Mam kota na punkcie mleka"
Maksymalne stawki pozostaną na poziomie z ubiegłego roku – to najważniejsza informacja dla szkół oraz dostawców mleka i przetworów mlecznych.
Zgodnie z tym rozporządzeniem w nadchodzącym roku szkolnym zwykłe mleko w pojemniczkach ćwierćlitrowych nie będzie kosztowało więcej niż 2,24 zł za litr. Z kolei jogurt, niezależnie od tego, czy jest z dodatkami smakowymi czy bez, nie będzie mógł być droższy niż 3,68 zł za litr.
Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mogły spożywać mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu.
Jak co roku od września ruszą także – stare i nowe - akcje promujące spożywanie mleka w szkołach. Program dopłat do mleka w szkołach - „Szklanka mleka" jest współfinansowany przez budżet państwa (Agencję Rynku Rolnego) oraz budżet unijny. W reklamę akcji propagujących dystrybucję mleka w szkołach i często dofinansowanie włączają się także różnego rodzaju instytucje, fundusze, fundacje i firmy prywatne. Stąd mieliśmy np. akcje p.t.: „Mleko z klasą", czy "Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia".
Ostatnia Unia Europejska zatwierdziła akcję pod nazwą "Mam kota na punkcie mleka", której budżet wynosi 2,4 mln euro. Kampania promować będzie mleko, sery i napoje mleczne. Działania prowadzone będę w 20 miastach Polski.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA