fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Artur Kiełbasiński: Andrzeja Halicki i ks. Kazimierz Sowa – mówią jednym głosem

Fotorzepa, Grzegorz Hawałej GH Grzegorz Hawałej
Komentator „Gazety Wyborczej” w tekście „Znaleźli winnego w sprawie Amber Gold. To media” zauważa – parafrazując prawniczą nowomowę – ustaloną linię orzecznictwa między politykiem PO a naczelnym kanału religia.tv
Artur Kiełbasiński na wyborcza.pl pisze:
Im dłużej trwa dyskusja o tym, jak doszło do afery Amber Gold, tym więcej mamy winnych. W poniedziałek poseł PO (partii rządzącej od 2007 r.) próbował w radiu TOK FM przekonywać, że współwinne są media. "MEDIA" - bez nazw, bez tytułów. Bo zapewne w oczach posła Andrzeja Halickiego wszystkie media to jednolita, zgodna masa. Nierozróżnialna. Czemu ta masa jest winna? Bo nie ostrzegała skutecznie potencjalnych klientów.
W pierwszej chwili uznałem, że to odosobniona wypowiedź. Ale we wtorek w piętnowanie mediów włączył się ks. Kazimierz Sowa (Facebook i portal NaTemat). Wezwał, by oddały 20 mln zł zarobione na reklamach Amber Gold
Po czym rozważa:
Czy media mają oddać pieniądze (zakładając, że płatności za reklamy nastąpiły...)? Media nie ponoszą odpowiedzialności za reklamy, to oczywiste. Po to właśnie specjalnie się oznacza treści reklamowe. A ich sprzedaż to klasyczna usługa. Zwrócić pieniądze za wykonaną usługę? A czy ludzie wynajmujący lokale Amber Gold w atrakcyjnych lokalizacjach mają oddać wpływy z czynszów? Czy ZUS ma oddać składki zapłacone od pensji pracowników? Czy firma sprzątająca ma zwrócić pieniądze za wykonane usługi?
A może wszyscy obdarowani przez Amber Gold, w tym instytucje publiczne i kościelne, też mają zwrócić to, co otrzymały?
Sprawa Amber Gold to wielki kłopot tysięcy ludzi. Ale w szukaniu rozwiązań (?) nie sugerujmy takich, które z logiką nie mają nic wspólnego. I nie uogólniajmy nie fair, szukając winnych.
I tu przyjdzie nam się zgodzić z „Gazetą Wyborczą". Nie uogólniajmy nie fair – to nie nie określone „my" (na gwałt) szukamy winnych Amber Gold. Robi to konkretny polityk partii władzy i inni, którzy zdają się podążać szlakiem utartym przez partyjne „przekazy dnia".
I tak na marginesie – GW zauważa w tym tekście (w nawiasie), że PO rządzi od 2005 r. Jak mówi młodzież – wow.
Źródło: W Sieci Opinii
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA