fbTrack

Motoryzacja

Kubica piaty w kwalifikacjach, wystartuje z 15. miejsca

Bolid Kubicy
Fotorzepa, Mikołaj Sokół ms Miko??aj Sok????
Awaria silnika w bolidzie Roberta Kubicy (BMW Sauber) sprawiła, że do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Belgii wystartuje z 15. pozycji, choć w kwalifikacjach zajął piąte miejsce.
Robert Kubica nie ukończył trzeciego treningu przed wyścigiem o Grand Prix Belgii. Na 9. okrążeniu z jego bolidu zaczął wydobywać się dym, co zmusiło Polaka do przerwania jazdy.
Problemem okazała się awaria silnika. Po dokładnych oględzinach jednostki napędowej w bolidzie Polaka, okazało się, że konieczna będzie jego wymiana. To spowoduje, że zgodnie z obowiązującym regulaminem, po kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu Kubica zostanie cofnięty o 10 pozycji. Najlepszy czas trzeciego treningu przed zawodami Grand Prix Belgii uzyskał Kimi Raikkonen. Fin okrążenie długości 7,003 km przejechał swoim Ferrari w 1.47,137. Drugi był jego kolega z teamu, Brazylijczyk Felipe Massa - strata 0,251 s. Trzecie miejsce zajął mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso - strata 0,370. Czwarty był Brytyjczyk Lewis Hamilton - 0,645. Obaj na bolidach McLaren-Mercedes.
Nick Heidfeld z BMW-Sauber był ósmy. - Wczoraj był rozczarowujący dzień, ale dzisiaj rozczarowanie było jeszcze większe. Nie mogliśmy przeprowadzić testów. Z tego względu w kwalifikacjach przejechałem więcej okrążeń niż zwykle. Ogólnie były to udane kwalifikacje, a w wyścigu wszystko się może wydarzyć - powiedział Kubica.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL