fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Forum TFI rusza z nowym funduszem i myśli o kolejnych

Forum TFI rusza z nowym funduszem sekurytyzacyjnym.Podobnie jednak, jak w przypadku innych funduszy tego typu oferowanych szerszemu gronu odbiorców, z oferty będą mogli skorzystać jednak jedynie najzamożniejsi klienci
Aby zainwestować w Raport I NSFIZ, inwestor będzie musiał kupić co najmniej dwa certyfikaty inwestycyjne. Wartość jednego opiewa na kwotę 200 tys. zł.
- W naszej ocenie jest to projekt nowatorski i znacznie wyróżniający się w stosunku do aktualnej oferty rynkowej. Jest to jednocześnie swego rodzaju pilotaż, bo będziemy proponować kolejne atrakcyjne produkty. Widzimy wśród naszych klientów potrzebę inwestowania w alternatywne klasy aktywów i chcemy im to umożliwić – mówi Joanna Andryszczak – Lewandowska, dyrektor w Forum TFI.
Za nabywanie wierzytelności oraz ich odzyskiwanie odpowiedzialna będzie koszalińska firma windykacyjna Raport. To ona obejmie podporządkowane certyfikaty inwestycyjnej serii B, na kwotę ponad  7 mln zł, dostarczając w ten sposób początkowy kapitał inwestycyjny na nabycia portfeli wierzytelności. Do inwestorów indywidualnych trafić ma nie więcej niż 198 certyfikatów serii C.
- Po raz pierwszy w historii rynku polskich funduszy sekurytyzacyjnych zdarza się, że sponsor funduszu wkłada do niego własną gotówkę i inwestuje wraz z pozostałymi inwestorami, aby dodatkowo zabezpieczyć interes uczestników przedsięwzięcia i pokazać jak bardzo wierzy w ten projekt. Dodatkowo inwestorzy mają przywilej pierwszeństwa w partycypacji w wypłatach z funduszu. I będą one im regularnie co kwartał wypłacane – dodaje Andryszczak – Lewandowska.
Raport I NSFIZ jest już szóstym funduszem utworzonym przez Forum TFI, który ma nabywać wierzytelności przeterminowane.  - Do końca roku planujemy utworzenie kolejnych funduszy.– podkreślają przedstawiciele Forum TFI.
Na koniec maja we wszystkich funduszach sekurytyzacyjnych zgromadzonych było 2,1 mld zł, podczas gdy jeszcze na początku roku było to niecałe 1,8 mld zł.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA