fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Sąd utrzymuje karę dla PZU Życie

AFP
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził, że przyjęta przez PZU Życie definicja zawału serca mogła uniemożliwiać ubezpieczonym wypłatę odszkodowania. Utrzymana została również nałożona na ubezpieczyciela kara w wysokości prawie 4 mln zł.
Wyrok sądu dotyczy decyzji prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z grudnia 2010 r. Przeprowadzone postępowanie wykazało wówczas, że umowy ubezpieczenia na życie stosowane przez PZU Życie do czerwca 2010 r. zawierały definicję, która nie odpowiada obowiązującej wiedzy medycznej. Ubezpieczyciel uzależniał wypłatę odszkodowania w przypadku zawału serca od przesłanek, które nie muszą wystąpić w przypadku takiego zdarzenia – załamka Q w EKG.
Spółka skorzystała z przysługującego jej prawa i odwołała się od decyzji. Dzisiaj SOKiK oddalił odwołanie PZU Życie, jednak rozstrzygnięcie to jest nieprawomocne. PZU Życie przysługuje możliwość złożenia apelacji do Sądu Apelacyjnego. - Decyzję co do jej wniesienia będziemy mogli jednak podjąć dopiero po sporządzeniu i doręczeniu przez Sąd uzasadnienia wyroku i z takim wnioskiem zamierzamy wkrótce wystąpić. Szczegółowa analiza uzasadnienia pozwoli nam na pełniejsze ustosunkowanie się do rozstrzygnięcia Sądu i podjęcie decyzji co do apelacji – komentuje sprawę Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA