fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Włosi sprzedali obligacje

Bloomberg
Rzym sprzedał na dzisiejszej aukcji obligacje o łącznej wartości 5,42 mld euro przy celu ustalonym na poziomie 5,5 mld euro - poinformował Bank Włoch w komunikacie
Włosi sprzedali dzisiaj obligacje pięcio i dziesięcioletnie. W sumie nabywców znalazły papiery o łącznej wartości 5,42 mld euro. Cena, za świeżo pozyskane z rynku pieniądze, była jednak bardzo wysoka.
Średnia rentowność pięcioletnich obligacji włoskich wyniosła podczas dzisiejszej transakcji 5,84 proc. wobec 5,66 proc. uzyskanych podczas aukcji 30 maja 2012 r. Rentowność dziesięciolatek również skoczyła do góry i wyniosła 6,19 proc. wobec 6,03 proc miesiąc wcześniej. Są to najwyższe poziomy od grudnia 2011 r.
Lepsza cena przyciągnęła kupujących. Stosunek popytu do sprzedaży wyniósł dla obligacji pięcioletnich 1,54. W maju stosunek ten wyniósł dla tożsamych papierów 1,35. Dziesięciolatki cieszyły się mniejszą popularnością. Inwestorzy zgłosili na nie popyt przekraczający sprzedaż 1,28 razy.
Wyniki dzisiejszej aukcji będą bacznie analizowane tak przez analityków jak i polityków. Premier Włoch Mario Monti wielokrotnie apelował już, by kraje Wspólnoty przedsięwzięły działania mające na celu złagodzenie presji rynków. Temat ten z pewnością powróci podczas rozpoczynającego się dzisiaj spotkania przywódców UE.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA