fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Joanna Kluzik-Rostkowska nie pofedruje w kopalni

W Sieci Opinii
To ci dopiero skandal. Kandydatka PO z Rybnika, Joanna Kluzik-Rostkowska chciała być bliżej braci górniczej. Kto wie, może nawet miała ochotę fedrować na przodku. Niestety, otrzymała zakaz zwiedzania kopalni
Tuż przed wyborami kandydaci na posłów zrobią wszystko, by przypodobać się elektoratowi. Joanna Kluzik-Rostkowska postanowiła wzorem Grzegorza Napieralskiego zwiedzić kopalnię Budryk w Ornontowicach.
To najnowocześniejsza kopalnia w Polsce. Bardzo bezpieczna. Można zjechać 1050 metrów pod ziemię, a potem zejść jeszcze niżej, na poziom 1299. Niestety, Kluzik-Rostkowska dostała pisemny zakaz od prezesa JSW - Jarosława Zagorówskiego.
"Najbliższym udostępnianym publicznie zakładem górniczym jest zabytkowa kopalnia Guido w Zabrzu" - napisał prezes Jarosław Zagórowski i by ułatwić sprawę, podał pani poseł telefon do zabrzańskiego muzeum, w którym można zwiedzać prawdziwe, dobrze zachowane wyrobisko. Wytłumaczył też, że w kopalni Budryk wydobywa się kopaliny i obowiązują w niej rygory dotyczące przebywania.

- Formę tej odpowiedzi pozostawię bez komentarza - ocenia Michał Kopański, pełnomocnik sztabu wyborczego posłanki i przypomina, że w czerwcu zarząd spółki nie widział problemu, by na dół, tym razem w kopalni Zofiówka, zjechał szef SLD Grzegorz Napieralski, który potem dumnie pokazywał całej Polsce umorusaną węglem twarz.

- Zjazd przewodniczącego Napieralskiego organizował pracownik Zofiówki, poseł SLD Tadeusz Motowidło, i załatwiał sprawę bezpośrednio z dyrektorem zakładu - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW. - Zarząd spółki unika teraz angażowania się w kampanię wyborczą. I tak należy tłumaczyć odmowę prezesa Zagórowskiego skierowaną do Joanny Kluzik-Rostkowskiej - dodaje rzeczniczka.
To kolejny wielki sukces Joanny Kluzik-Rostkowskiej, spadochroniarza w spódnicy, który zatęsknił za węglem. Aż dziw bierze, że pani Joanna nie bała się pobrudzić swojego słynnego czerwonego żakietu. No cóż, polityk musi być odważny. Taka praca.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA