fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Zbigniew Ziobro: Co piąta koncesja na polski gaz łupkowy jest już w rękach Rosjan

W Sieci Opinii
Były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro krytycznie odnosi się do działań rządu w sprawie gazu łupkowego
Rząd Donalda Tuska, mimo że ostatnio premier organizował sobie sesje zdjęciowe na tle odwiertu, marnuje ogromne szanse, jakie są związane z tym ogromnym zasobem gazu (...). Niestety, Polska za czasów Donalda Tuska idzie drogą krajów Trzeciego Świata, i to jest smutne.
Europoseł powołując się na dane z Komisji Europejskiej mówi, że 20 procent koncesji na badania i wydobycie gazu łupkowego w Polsce należy do firm rosyjskich. Czemu?
Prawdopodobnie nie dlatego, aby ten gaz był wydobywany, ale po to, żeby nie był wydobywany i nie stanowił konkurencji dla droższego gazu rosyjskiego. Jeżeli tak ten rząd rządzi, to jaki to jest dobry gospodarz?
Ziobro podkreślał, że zgodnie z koncepcją wiceministra środowiska za rządów PiS - Mariusza Oriona-Jędryska, Polska mogła pójść w ślady Norwegii i mieć 70 proc. zysku z wydobycia cennego surowca.
Rzecznik prasowy PO Paweł Olszewski z rezerwą odnosi się do wiedzy europosła:
Słowa "specjalista" używam tu w cudzysłowie. Ostatnio wypowiadał się o pakiecie klimatycznym, choć to rząd Jarosława Kaczyńskiego przyjął w tym zakresie straszliwie niekorzystne dla Polski rozwiązania, a rząd Donalda Tuska musiał to renegocjować. Tu podobnie - nie ma podstawowej wiedzy o gazie łupkowym.
Jak rozumiemy - Olszewski ma, ale nie powie skąd.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA