fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kto finansuje kampanię Rafała Dutkiewicza?

W Sieci Opinii
Niektórzy samorządowcy z Lubina, finansujący kampanię wyborczą kandydatów Rafała Dutkiewicza, mają problemy z prawem. Czy takie osoby powinny wspierać przyszłych senatorów?
Jest to m.in. Andrzej Pudełko, były naczelnik w lubińskim magistracie, który został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za złamanie tzw. ustawy kominowej. Wśród finansujących jest również skazany za działalność na szkodę Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej jej były prezes Artur Dubiński. Kolejną osobą jest Jarosław Wantuła, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie, który oskarżony jest o niegospodarność i poświadczenie nieprawdy.
Jarosław Krauze, pełnomocnik wyborczy Komitetu Dutkiewicza twierdzi: Proszę napisać, że osoba skazana nie jest pozbawiona praw publicznych. Nie znam ludzi związanych z samorządem Lubina, którzy wpłacili pieniądze na kampanię wyborczą.
Spoty wyborcze, które KWW Rafał Dutkiewicz emituje w radiu i telewizji, kosztowały 20 tysięcy złotych, a doliczyć trzeba plakaty i ulotki. Prof. Tadeusz Luty, kandydat do Senatu z komitetu Dutkiewicza, powiedział: Na pewno na taki billboard, jaki Platforma wywiesiła na całej ścianie budynku przy ul. Dobrzyńskiej, nas nie stać. Policzyliśmy, że pochłonąłby ponad 50 tysięcy złotych, czyli kwotę zbliżoną do tej, jaką może na kampanię wydać jeden kandydat do Senatu.  
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA