fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Bronisław Komorowski: Pan Jarosław Kaczyński jest chybą osobą bardzo zakompleksiałą

W Sieci Opinii
Prezydent Polski uczynił zaszczyt Monice Olejnik i zgodził się odpowiedzieć na kilka jej pytań. Te, podobnie jak odpowiedzi, zaskakujące nie były
To nie jest taka prosta sprawa zrealizować wszystkie obietnice. Ale wiele obietnic, które składaliśmy, zostało zrealizowane. Ja mam o tyle czyste sumienie, że staram się nie obiecywać. Ja bym dokonań nie wiązał z obietnicami wyborczymi. Cztery lata to były lata wielu wyzwań – kryzys w Europie i dramat kolejnych powodzi i nieprzewidywalnych zjawisk.
Prezydent podkreśla przy tym: Fakt, że Polska jest obiektem zazdrości w wielu krajach.
Komorowski zauważa jednak, że to nie jest zasługa wyłącznie partii Tuska: Prawie wszystkie partie, w różnej mierze, pracowały na ten sukces, który jest dzisiaj naszym udziałem. Prezydent unikał odpowiedzi na pytanie, komu chciałby powierzyć misję tworzenie rządu. Ogólnikowo stwierdził: Ja nie zamierzam swoją deklaracją pomniejszać swoich uprawnień. (…). Rozsądek podpowiada, żeby dawać tę misję komuś kto chce stworzyć rząd, kto ma możliwość zrobienia koalicji większościowej. I chciałoby się, żeby była to osoba, która uzyskała najlepszy wynik. Jak się te trzy warunki połączą, to by było wspaniale. Ciekawe, czy taką osobą - zdaniem Komorowskiego - mógłby być Jarosław Kaczyński? Pan Jarosław Kaczyński jest chyba osobą bardzo zakompleksiałą. Kompleksy są normalne w życiu ludzi, ale jak sięgają polityki, to niedobrze. Komorowski odpierał też zarzut o to, że po jego słowach dotyczących pobytu Lecha Kaczyńskiego ten wkrótce zginął: Ja po nieszczęśliwych wydarzeniach w Gruzji wytłumaczyłem oraz przeprosiłem, jeśli ktoś się poczuł urażony. Po czym tłumaczył, że jego intencją było skrytykowanie sytuacji, w której dopuszczono do niebezpiecznej sytuacji, w jakiej się Lech Kaczyński wówczas znalazł. Przypomnijmy, jakimi słowami ówczesny marszałek Sejmu swoją intencję wyraził: Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA