fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wojciech Cejrowski: Dobrze, że PiS nie przejął teraz władzy

W Sieci Opinii
Na portalu stefczyk.info Wojciech Cejrowski skomentował wyniki wyborów
Według niego nie można mówić o porażce PiS:
Dziwiło mnie, że dziennikarze mówią o porażce PiS-u, a posłowie oraz politycy związani z tą formacją nie reagują na to. Drugie miejsce na podium to nie jest porażka, 30-procentowe poparcie to nie jest porażka. To jest radykalne zwycięstwo nad tymi, którzy zostali daleko w tyle. Następny wynik, 10 procent, to duża różnica.
Cejrowski stwierdził, że wygrana PiS w tym okresie nie byłaby dobrym rozwiązaniem:
Chcieliśmy sprzątać to wszystko. Niech oni sprzątają, niech się borykają z kłopotami, które sprawili. Wcale nie byłoby dobrze, gdyby PiS przejął władzę obecnie. Władzę trzeba przejąć trochę później. Najpierw rządzący muszą się utopić w tym szambie. Dopiero wtedy błogosławieństwem Bożym byłoby przejęcie władzy. Obecnie wygrana Jarosława Kaczyńskiego byłaby straszną karą dla niego.
Popularność Palikota porównał do wyniku wyborczego Andrzeja Leppera:
Postawy zarówno Leppera jak i Palikota przypominają estetyką Jakuba Szelę. To najgorsza możliwa motywacja ludzi wkurzonych, którzy będą podrzynali gardła, komukolwiek się trafi. Takie grupy wkurzonych chciałoby się, żeby zagospodarował Kościuszko, a nie Szela. Czekamy więc na Kościuszkę. Jarosław Kaczyński musi stać się Kościuszką, musi wszystkich ludzi zebrać, złożyć im pewną polityczną ofertę i razem z nimi robić insurekcję.
Wojciech Cejrowski chciał dodać otuchy politykom PiS i ma rację – drugie miejsce nie jest porażką. Porażką dla polskiego społeczeństwa jest obecność Ruchu Palikota w Sejmie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA