fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Leszek Miller: Tusk założył koronę jak ja kiedyś. Strasznie mi się to podoba

W Sieci Opinii
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami żył sobie emerytowany baron lewicy Leszek Miller, który z radością witał koronację liberalnego delfina Tuska
Prawda, że piękna bajka? A jakie będzie zakończenie - opowie sam "Żelazny Kanclerz".
Jestem tym widokiem zachwycony. Bardzo mi się podoba, bo premier Tusk założył sobie sam koronę, czyli zrobił to samo, co ja w 2001 roku, więc rozumie pan, jak muszę być zachwycony. Okazuje się, że jest bardzo silny, bo skoro potrafi przesunąć pana Schetynę, to znaczy, że naprawdę jest silny. On się raczej przygotowuje do trudnych czasów i usuwa potencjalnych "Brutusów". Myślę, że pan premier Tusk dokładnie przestudiował moje doświadczenia.

Miller doradza Tuskowi:

Żeby jednak nie nastawiał się na trwanie, tylko żeby spróbował od samego początku podjąć ambitne plany, reformy. Kiedy się je w odpowiednim momencie otworzy i zrobi się z odpowiednimi ludźmi, to można na tym zyskać. A kula śniegowa, która pędzi po zboczu, czyli stan finansów publicznych i stan gospodarki, prędzej czy później doścignie pana premiera.

Miller o sojuszu z Palikotem i sporze o krzyż w Sejmie  mówi:
Jeżeli ktoś myśli o kapitulacji i o tym, żeby zwijać sztandar, to ja myślę o tym, żeby trwać przy sztandarze. Będziemy reagować zgodnie z naszym programem. Natomiast ta krucjata to jest typowa zagrywka Palikota na zasadzie "rzucam myśl, a wy ją łapcie". My nie jesteśmy przeciwni takim inicjatywom, bo w 2001 roku ten krzyż został zawieszony cichcem i my już wtedy protestowaliśmy. My nie jesteśmy nawróceni. Nikt z posłów SLD nigdy nie powiedział: tak mi dopomóż Bóg. A Palikot powiedział. Wezwał Pana Boga na pomoc. I widzi pan, Pan Bóg mu pomógł. A teraz czarna niewdzięczność  ze strony Palikota. To się nam zrobiła bajka. Emerytowany lewicowy baron doradza władcy z PO. Za plecami czai się błazen z Biłgoraja oraz zdradzony Grzegorz "Zemszcze Się" Schetyna. Będzie się działo.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA