fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Andrzej Halicki: Jarosław Kaczyński jest właścicielem PiS

W Sieci Opinii
Poseł PO Andrzej Halicki w TOK FM nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące pracy rządu czy Grzegorza Schetyny. Wolał mówić o PiS
Grzegorz Schetyna liderem wewnętrznej opozycji?
Nie nazwał bym tak tego. PO bogata jest w różne osobowości, nie we wszystkim musimy być jednomyślni. Donald Tusk mówił, że potrzebna jest dobra współpraca. (...) Pytanie, kim w rządzie będzie Grzegorz Schetyna, nie jest najważniejszym pytaniem w kraju. Na temat wewnętrznej sytuacji PiS:
Rozpoczęła się bardzo ciekawa dyskusja wewnętrzna. Wydaje mi się, że nie zmieni się nic. Ziobro nie jest tym politykiem, który jest dla mnie synonimem wiarygodności. Jest demagogiczny i populistyczny. (...) Ziobro nie ma szans w tym pojedynku. Przynajmniej na razie. Jarosław Kaczyński nigdy nie pozwoli sobie na odebranie swojego dziecka, jakim jest PiS. Różnice w funkcjonowaniu PiS i PO partii w Polsce Halicki ocenił, porównując statuty: Proszę zwrócić uwagę, jak zbudowany jest statut Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą sąd miał obiekcje przy rejestracji z uwagi na sposób wyłaniania reprezentacji lokalnej. W Platformie Obywatelskiej jest proces oddolny tworzenia władz. Sam zarząd składa się nawet z reprezentacji regionów. Czyli ta demokracja wewnętrzna jest bardzo rozbudowana. Powiedziałbym, że nawet nadmiernie. Niebo a ziemia, to dwa różne bieguny. Halicki nie zgodził się z tym, że PO jest partią wodzowską. Bez wątpienia Donald Tusk jest liderem o dużej charyzmie. Jest niekwestionowanym liderem Platformy. A Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem, bo jest właścicielem Prawa i Sprawiedliwości. To jest różnica.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA