fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Cymański o liście Kaczyńskiego: Brakuje refleksji nad przyczynami porażek

W Sieci Opinii
Wykluczony z PiS europoseł Tadeusz Cymański na antenie TVP Info skomentował list prezesa Kaczyńskiego do działaczy Prawa i Sprawiedliwości
Przez wiele lat współpracowaliśmy, działając jako Prawo i Sprawiedliwość. Szkoda, że decyzje prezesa Kaczyńskiego tworzą pewien podział. Jest to bardzo szkodliwe dla polskiej prawicy i nad tym bolejemy. Oczywiście możemy się spierać, ale nie na tym polega rozmowa. W tej chwili powstaje pytanie o przyszłość PiS–u , nasz elektorat oczekuje mobilizacji i zwycięstwa.
Na temat listu Jarosława Kaczyńskiego do działaczy:
W liście brakuje refleksji nad przyczynami sześciu kolejnych porażek. Również warto zauważyć, że moment zwycięstwa, do którego prezes nawiązuje, miał miejsce, gdy walczyły dwie partie prawicowe. Brakuje mi również odważnej refleksji na temat zwrotu liberalnego w partii. Tu się na pewno bardzo różnimy z prezesem, ale reformy, które wprowadziliśmy – kierunkowo słuszne – jednak pogłębiły rozwarstwienie społeczne.
Cymański żałuje, że władze PiS nie chcą podjąć rozmów:
Trudno, nie chcemy prowadzić polemiki, nie chcemy sporów. Myślę, że każdy z członków naszej partii będzie mógł spokojnie ten list przeanalizować.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA