fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nintendo wypuszcza nową zabawkę

Bloomberg
Japoński producent przygotowuje się do premiery swojego najnowszego gadżetu. Kieszonkowej konsoli do gry Nintendo 3DS XL
W Japonii nowy produkt określony będzie mianem Nintendo 3DS LL. Poza Krajem Kwitnącej Wiśni produkt nazwany zostanie 3DS XL. Nowa konsola będzie kontynuacją sprzedawanej obecnie. Różnić się będzie przede wszystkim jednym czynnikiem. Będzie większa i będzie wyposażona w większy wyświetlacz.
Jak informuje producent nowa konsola będzie sprzedawana z dwoma rozmiarami ekranu. Nintendo 3DS XL będziemy mogli kupić z wyświetlaczem o przekątnej 4,88 cala (124 mm.) oraz 4,18 cala (106 mm.). Oba będą więc większe, od obecnych modeli 3DS, które są wyposażone w ekrany o przekątnych 3,53 cala (90 mm.) oraz 3,02 cala (77 mm).
Dzięki zwiększeniu gabarytów urządzenia udało się spółce wydłużyć czas jego działania na baterii. Jak wynika z informacji producenta, bateria w nowej konsoli pozwala na sześć godzin zabawy w przypadku gier stworzonych w technologii 3D oraz do dziesięciu dla gier 2D.
Nowa konsola Nintendo ma kosztować 18 900 jenów w Japonii (188 euro). W USA cena została ustalona na poziomie 199,99 dol. (160 euro). Producent nie podał jeszcze, jaka będzie cena urządzenia na rynku europejskim.
Pierwsza wersja konsoli Nintendo 3DS znalazła 17 mln nabywców od dnia swojej premiery w 2011 r. Pomimo tego wyniku japońska spółka boryka się z coraz większymi problemami. W kwietniu bieżącego roku firma ogłosiła, że spadła pod kreskę i zaczęła przynosić straty. Negatywny trend mają odwrócić dwie tegoroczne premiery. W tym roku do sklepów, oprócz powiększonej wersji konsoli Nintendo 3DS, trafi jeszcze nowa konsola stacjonarna – Nintendo Wii U.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA