fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Zysk Time Warner powyżej oczekiwań

Największy na świecie koncern medialny zanotował w czwartym kwartale 2011 r. zysk netto przewyższający oczekiwania analityków, głównie dzięki ostatniej części filmu o Harry'm Potterze. Firma zamierza zwiększyć dywidendę i przeprowadzić buyback
Zysk netto medialnego giganta wzrósł w czwartym kwartale 2011 r. o 0,5 proc. do 773 mln dolarów (76 centów na akcję), wobec 769 mln dolarów (68 centów na akcję) w tym samym okresie 2010 r. Time Warner zanotował w IV kwartale 2011 skorygowany zysk na akcję w wysokości 94 centów, wynik okazał się wyższy niż prognozy analityków, którzy w ankiecie Bloomberga, wskazywali 87 centów na akcję.
Przychody wzrosły o 5 proc. do 8,2 mld dolarów. Przychody z opłat za kanały kablowe,  włączając HBO, wzrosły o 5 proc. do 3,5 mld., ale sprzedaż reklam w ubiegłym kwartale wzrosła jedynie o 2 proc. Przychody należącego do Time Warner, Warner Bros wzrosły o 7 proc. do 3,9 mld dolarów, głównie dzięki ostatniej części o przygodach młodego czarodzieja „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II" oraz  programom rozrywkowym, grom wideo i opłatom za wideo na żądanie.
W osobnym komunikacie firma ogłosiła, że przeprowadzi program skupu akcji własnych o wartości 4 mld dolarów, oraz zamierza zwiększyć wielkość dywidendy o 11 proc. do 26 centów na akcję. Akcje Time Warner drożały dziś w handlu przedsesyjnym o prawie 5 proc.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA