fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Konkurs na najlepszy zespół analityków makroekonomicznych

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Narodowy Bank Polski oraz dzienniki „Parkiet” i „Rzeczpospolita” ogłosiły konkurs na najlepszy profesjonalny zespół analityczny przygotowujący prognozy makroekonomiczne. Obecnie trwa jego druga edycja dotycząca prognoz na 2009 r.
Celem konkursu jest wyróżnienie ekonomistów, którzy przygotują najbardziej trafne prognozy najważniejszych wskaźników makroekonomicznych, istotnych z punktu widzenia oceny stanu polskiej gospodarki oraz prowadzenia polityki monetarnej. Oceniona zostanie trafność przewidywań dynamiki PKB, inwestycji, deficytu na rachunku bieżącym bilansu płatniczego i inflacji w poszczególnych kwartałach.
Rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu dotyczącej prognoz na 2008 r. nastąpiło w maju. Zwycięzcami okazali się ekonomiści Banku Pekao. Nagrodę w konkursie funduje Narodowy Bank Polski. Prognozy wysyłane w obecnej "rundzie prognostycznej" będą brane pod uwagę nie tylko w podsumowaniu tegorocznym, ale również dotyczącym prognoz na 2010 r.
W celu wzięcia udziału w konkursie, prosimy o wypełnienie pliku [link=https://grafik.rp.pl/grafika/368693]Excela[/link] i odesłanie na adres [mail=l.wilkowicz@rp.pl]l.wilkowicz@rp.pl[/mail]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA