fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Niepełny rejestr korzyści Pawlaka

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Wicepremier Waldemar Pawlak w poselskim oświadczeniu majątkowym oraz sejmowym rejestrze korzyści nie ujawnił, że jest członkiem rady fundatorów fundacji mającej w statucie prowadzenie działalności gospodarczej.
Ministerstwo Gospodarki, na czele którego stoi Pawlak, nadzoruje działalność tej fundacji.
Chodzi o Fundację Rozwoju Samorządowych Funduszy Pożyczkowych. Pawlak założył ją w roku 2004 wspólnie z Jerzym Bartnikiem ze Związku Rzemiosła Polskiego oraz holdingiem Kempa Group. Akta rejestrowe fundacji znajdują się w warszawskim oddziale Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 214616. Jak wynika z dokumentów, Pawlak wymieniony jest jako członek władz, czyli rady fundatorów.
Tymczasem w poselskim oświadczeniu majątkowym przy pytaniu o pełnienie funkcji w organach nadzoru „w fundacjach i stowarzyszeniach prowadzących działalność gospodarczą” wicepremier wpisał „nie dotyczy”. Władze fundacji podkreślają dziś, że nie podjęła ona działalności gospodarczej. – Jestem zaskoczony, że nadal figuruję w KRS jako członek organu nadzoru – mówi „Rzeczpospolitej” Waldemar Pawlak. – Już dawno prosiłem ludzi z fundacji, by wykreślono mnie z wszelkich organów tej instytucji. Widać ktoś tego nie dopełnił.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA