fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Mucha o niepokojącej sytuacji w PZPN

ROL
Minister sportu Joanna Mucha przygotowała list do szefa UEFA, Michela Platiniego dotyczący ostatnich wydarzeń w PZPN. PZPN planuje zwolnić Zdzisława Kręcinę
W liście minister sportu ma napisać o niepokojącej sytuacji w Polskim Związku Piłki Nożnej oraz z prośbą o to, by UEFA - która współfinansuje budowę nowej siedziby Związku - przyjrzała się bliżej sprawie.
W piątek grupa piłkarskich działaczy ujawniła wykonane ukrytą kamerą nagrania, które miały dowodzić, że prezes PZPN Grzegorz Lato i sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina mogli dopuścić się korupcji przy budowie nowej siedziby związku.
Według TVN 24 w środę na specjalnym posiedzeniu PZPN ma złożyć wniosek w sprawie odwołania Zdzisława Kręciny ze stanowiska sekretarza generalnego.

?Kaczyński: Potrzebny nowy PZPN

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że aby wyleczyć polską piłkę nożną z problemu korupcji, należy powołać nowy PZPN, w którego skład weszłyby zupełnie nowe osoby. W ocenie lidera PiS do tego potrzebna jest jednak oddzielna ustawa.
- Wymiar sprawiedliwości powinien działać zgodnie ze swoim normalnym rytmem. To nie jest tak, że PZPN jest organizacją wyjętą spod normalnych reguł. Reguły powinny być tutaj stosowane jak wobec wszystkich i mam nadzieję, że przyniesie to odpowiednie efekty - podkreślił Kaczyński.
- Nie ma żadnych powodów, żeby przyznawać jakieś przywileje członkom, także członkom kierownictwa PZPN. Jeżeli jest podejrzenie przestępstwa, to wszelkie odpowiednie działania powinny być w tej chwili podejmowane i nie ma też żadnych okresów ochronnych, typu dopiero po EURO 2012 - zaznaczył prezes PiS.
Według Kaczyńskiego, nie da się inaczej tego zrobić, niż przez powołanie nowego PZPN-u, w skład którego weszliby zupełnie nowi ludzie. Podkreślił, że na podstawie obowiązującego obecnie prawa nie można tego dokonać. "Bo nawet gdyby rozwiązać PZPN, zdelegalizować, to nie było żadnych podstaw, aby ci sami ludzie nie założyli pod inną nazwą podobnej organizacji" - zauważył.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA