fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Świętomarciński rogal w promocji w UE

Rogal świętomarciński
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Polska promowała dziś w Brukseli rogale świętomarcińskie. Minister rolnictwa Marek Sawicki rozdawał je w ramach promocji w budynku Unijnej Rady
Sawicki uczestniczył w spotkaniu szefów resortów rolnictwa 27 krajów. Obrady uświetnił rogalami, zachęcając pozostałych ministrów do skosztowania.
- Z pewnością wyróżnia się specyficzną jakością i smakiem. Warto, żeby urzędnicy i politycy w Brukseli posmakowali to, co z ciast w Polsce i w Europie najwspanialsze - mówił.
Rogale świętomarcińskie są kolejnymi polskimi produktami, promowanymi podczas polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Wszystkie zostały uznane za regionalne specjalności  i posiadają europejski certyfikat. - Zaczęliśmy od truskawek, we wrześniu były jabłka, a teraz mamy rogale. To, co u nas jest najwyższej jakości, to co wiąże się z tradycją, ma najwyższe walory smakowe, chcemy w Brukseli prezentować -przekonywała  Anita Szczykutowicz z Ministerstwa Rolnictwa.
Do Brukseli  trafiło dziś prawie 5,5 tysiąca rogali. Gdy we wrześniu promowane były jabłka łąckie, sprowadzono ich 12 tysięcy, w lipcu do Strasburga trafiły 3 tony truskawek kaszubskich.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA