fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Dotacje nie tylko na rok kalendarzowy

www.sxc.hu
Przedsiębiorca ze środków publicznych może otrzymać maksymalnie 80 proc. kosztów badań podstawowych prowadzonych wspólniez zagranicznym partnerem
Dotychczas przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w międzynarodowych badaniach podstawowych, mogli się ubiegać o dotację z Ministerstwa Nauki pokrywającą nawet 100 proc. kosztów kwalifikowalnych. Od dziś nie może ona jednak przekroczyć 80 proc. tych kosztów. Tak wynika z wchodzącej w życie nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków i trybu przyznawania pomocy publicznej na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą.
Przedsiębiorcy mogą też ubiegać się o pomoc publiczną, jeśli sami finansują co najmniej 20 proc. kosztów kwalifikowalnych. Środki te mogą pochodzić np. z kredytu bankowego. Minister może jednak odmówić wsparcia na koszty kwalifikowalne, jeśli pozwala na to umowa z zagranicznym partnerem. Rozporządzenie pozwala środki przyznane, ale niewykorzystane przez przedsiębiorcę w danym roku kalendarzowym  wydatkować w kolejnych latach wykonywania zadań określonych w umowie. Resort nauki podkreśla, że zapis ten pozwoli  zapewnić ciągłość realizowania projektów.
Podstawa prawna: - rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 22 września (DzU nr 217, poz. 1287)
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA