fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Aukcje Artinfo.pl,

Halina Nałęcz, Fioletowy księżyc - Czerwona postać, 1966
Artinfo.pl
Najobfitszą w październiku reprezentację kilkudziesięciu artystów, z Polski się wywodzących, zaprezentował paryski dom aukcyjny "Artcurial - Briest - Poulain - F.Tajan", na licytacji "École de Paris" 12 października.
Jak do tej pory aukcje pod tym tytułem urządzał, od kilku lat, paryski dom aukcyjny Boisgirarda, który szykuje się do następnej licytacji w grudniu br. Konkurencyjne wystąpienie Artcurial dowodzi, że obrazów, rysunków i grafik, artystów łączonych z tą formacją, jest jeszcze wiele we Francji do zdobycia choć mniej już dzisiaj na rynku pozycji wybitnych.
(...) Jako się rzekło, po Paryżu, na innych październikowych aukcjach ilość prac artystów z Polski nie jest tak imponująca. Chronologicznie trzeba zacząć od Oxfordu, gdzie 5.10. na aukcji Bonhamsa wystawione zostały dwa obrazy Haliny Nałęcz występującej pod pseudonimem artystycznym"Halima Nalecz". Autorka, uczennica Michała Rouby na Wydz. Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, a potem po studiach w Anglii, tworzyła sztukę moderne. I takie są jej prace, poz. 14 - akwarela "The Watching King" z 1967 r. ceniona na 300/500 £ oraz poz. 139 - olejny "Fioletowy księżyc / czerwona postać" z 1966 r. za 150 - 200 £.
Czytaj więcej w serwisie Artinfo.pl
Źródło: Artinfo.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA