fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pierwsza baza Ryanair w Polsce jednak we Wrocławiu

Bloomberg
Największy tani przewoźnik w Europie, we Wrocławiu uruchomi swoją pierwszą bazę w Polsce. To zaskoczenie w kontekście wczorajszych informacji
Wczoraj Ryanair zorganizował w warszawskim Hotelu Mariott konferencję prasową, na której poinformował, że chce utworzyć swoją pierwszą w Polsce bazę na budowanym właśnie lotnisku w podwarszawskim Modlinie.
Dziś jednak na kolejnej konferencji prasowej we Wrocławiu, przewoźnik ogłosił, że założy też swoją bazę w stolicy Dolnego Śląska. Tym samym wbrew wczorajszym podejrzeniom nie Modlin, a Wrocław zostanie pierwszą bazą Ryanair w Polsce. Baza rozpocznie działalność w marcu. Firma planuje zatrudnić ok. 50 osób. Baza operacyjna, oprócz "nocowania" samolotu Ryanaira na wrocławskim lotnisku, oznacza również wymianę załóg, dostawy cateringu czy powstanie podstawowego zaplecza technicznego. Na poczęte linia chce ulokować w bazie 1 samolot (drugi samolot pojawi się prawdopodobnie w 2013 roku). Od 29 marca 2012 z Wrocławia mają  ruszyć nowe połączenia – do szwedzkiego Malmo, Paryża Wenecji, Treviso, Bournemouth w Wielkiej Brytanii, Chanii na Krecie oraz na Maltę.
Jak poinformował Michael Cawley, wiceprezes zarządu Ryanair, bilety na nowe trasy będzie można nabywać za pośrednictwem strony przewoźnika już od jutra. Po wprowadzeniu nowych kierunków z Wrocławia Ryanair będzie operował na 21 trasach. Wrocławskie lotnisko będzie drugą bazą Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsza została zlokalizowana w zeszłym roku w Kownie na Litwie. Wczoraj  Ryanair informował o planach otwarcia bazy lotniczej na nowopowstającym lotnisku w Modlinie. Pierwsze samoloty przewoźnika mają zacząć latać z Modlina jesienią przyszłego roku.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA