fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Kompendium prawa samorządu radcowskiego

sxc.hu
Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych przygotował kompendium prawa samorządu radcowskiego
Samorząd zawodowy radców prawnych jest coraz liczniejszy za sprawą rzeszy młodych radców prawnych, a także aplikantów, którzy planując swoją karierę zawodową postanowili wybrać zawód radcy prawnego. Właśnie dlatego Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych przygotował kompendium, w którym znajduje się ujednolicony tekst ustawy o radcach prawnych (tekst ujednolicono w OBSiL KRRP), a także wybrane akty wewnętrzne samorządu zawodowego.
Jak informuje w przedmowie do opracowania Arkadiusz Bereza, Kierownik Ośrodka, mając na uwadze znaczenie statusu aplikanta oraz roli radcy prawnego w ramach samorządu zawodowego opracowane zostało w Ośrodku Badań Studiów  i Legislacji KRRP kompendium przepisów prawnych z zakresu prawa samorządowego. Umieszczone w nim teksty uchwał zawierają m.in. najnowsze zmiany wprowadzone w uregulowaniach dotyczących aplikacji, które są dorobkiem prac Komitetu ds. Aplikacji oraz Krajowej Rady Radców Prawnych. Przy wyborze aktów prawnych kierowano się przede wszystkim zasadami organizacji i strukturą samorządu zawodowego oraz obecnym modelem szkolenia, ujednoliconym w oparciu o przepisy ustawy o radcach prawnych i przepisy wewnętrzne samorządu. Pozwala to skierować Kompendium do wszystkich (a nie tylko tych zaangażowanych w pracę w organach samorządu) radców prawnych, ale także do dużej grupy  aplikantów radcowskich.
Kompendium w wersji elektronicznej można pobrać ze strony internetowej e-kirp.pl. Więcej w serwisie: Prawnicy, doradcy i biegli » Adwokaci i radcowie » Radcowie
Źródło: kirp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA