fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motoryzacja

Żerań pozbywa się zbędnych maszyn i gruntów

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Nieczynna żerańska fabryka samochodów osobowych czeka na inwestora. Zakład jest zamknięty i niczego nie produkuje, jednak właściciel i dyrekcja mają nadzieję, że uda im się sfinalizować rozmowy z jednym z dwóch inwestorów, którzy są zainteresowani rozpoczęciem na Żeraniu produkcji samochodów.
FSO oferuje możliwą do uruchomienia w krótkim czasie kompletną tłocznię, spawalnię i lakiernię oraz wydział montażu. Tuż obok fabryki jest duży węzeł kolejowy, w którym z łatwością można przeładowywać kontenery z częściami dla aut. FSO wyprzedaje niepotrzebne wyposażenie. 17 i 18 października chętni oglądali przeznaczone na sprzedaż wyposażenie narzędziowni. Pod młotek poszły maszyny kupowane jeszcze w latach 60., gdy fabryka rozbudowała narzędziownię i prototypownię, przygotowując uruchomienie produkcji syreny 110. Fabryka pozbyła się także wyposażenia hali nr 6, dawnej silnikowni dużego fiata, która miała stare, już wyeksploatowane wyposażenie.
FSO pozbywa się również części terenów. Sprzedała grunty leżące po drugiej stronie ul. Jagiellońskiej, deweloperzy mogą kupić tereny po drugiej stronie Trasy Toruńskiej. FSO zapewnia, że sprzedaje tylko takie tereny, które nie są niezbędne do produkcji aut.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA