fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Rośnie podaż mieszkań do wynajęcia

Rzeczpospolita
Jest coraz więcej mieszkań do wynajęcia. Dlatego stawki najmu w najbliższych miesiącach nie będą rosły, a możliwe są niewielkie obniżki
Jak pokazuje barometr „Rz", w ciągu roku spadki czynszów mogą wynieść ok. 2 proc.Ale są też opinie, że sięgną 5 proc.
– Sezon na rynku wynajmu związany z początkiem roku akademickiego już się kończy. Lokali szukają jeszcze studenci zagraniczni. Cudzoziemcy pytają jednak wyłącznie o mieszkania w najlepszej lokalizacji, blisko uczelni. – Często grupka osób zainteresowana jest większym mieszkaniem, z osobną sypialnią dla każdego oraz pokojem dziennym dla wszystkich. Standard powinien być co najmniej dobry. – Ponieważ poszukujących lokali jest coraz mniej, część właścicieli decyduje się na obniżki stawek o 100 – 200 zł. Najszybciej można znaleźć chętnego na wynajęcie taniej kawalerki, w cenie 1200 zł miesięcznie, ze wszystkimi opłatami.
Patrz: Mieszkania na wynajem

Jak czytać barometr?

Agencje pośrednictwa (Akcespolska, Lexpol, Ober-Haus, Północ i WGN) z pięciu miast podają stawki za wynajem kawalerek i mieszkań dwupokojowych, bez wyposażenia, w dzielnicach sypialniach, obowiązujące obecnie oraz prognozowane dla tych samych lokali za rok. Wyliczoną aktualną średnią cenę porównujemy z przeciętną przed rokiem i przewidywaną za rok, uzyskując rzeczywiste i prognozowane zmiany, wyrażone w procentach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA