fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Producenci tańszych leków liczą na ochronę Unii

Organizacja zrzeszająca europejskie firmy produkujące tańsze leki chce wsparcia od Unii
Organizacja zrzeszająca europejskich producentów leków generycznych (tańsze odpowiedniki leków oryginalnych) – EGA, czyli European Generic Medicines Association, apeluje do Komisji Europejskiej o powołanie specjalnej grupy zadaniowej, która będzie działać na rzecz wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu leków generycznych i biopochodnych.
Taki postulat zaprezentowali przedstawiciele branży podczas konferencji „Stimulating Industrial Policy to Enhance Internal Market Manufacturing and the Export of European Generic and Biosimilar Medicines", która odbywa się dziś w Warszawie. Konferencja organizowana jest przez Ministerstwo Gospodarki we współpracy z European Generic medicines Association (EGA) oraz Polskim Związkiem Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Patronem prasowym jest „Rzeczpospolita".
Czym miałaby się zajmować nowa grupa zadaniowa? Jak postuluje Greg Perry, prezes EGA – podejmować działania, które ułatwią europejskim producentom wejście ze swoimi preparatami na inne rynki, zwłaszcza azjatyckie – m.in. poprzez umożliwienie im szybką rejestrację leków w tych krajach. Inny cel to pomoc w tworzeniu stabilnego wewnętrznego rynku dla leków generycznych i biopochodnych. Można byłoby to osiągnąć m.in. poprzez zachęty podatkowe związane z wydatkami na badania i rozwój, ale również wspierające produkcję, oraz rozsądną politykę cenową.
W konferencji biorą udział przedstawiciele przemysłu leków generycznych, politycy, państwa członkowskie, naukowcy z wyższych uczelni i z jednostek badawczo – rozwojowych, stowarzyszenia i organizacje zrzeszające producentów.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA