fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spokojne nastroje na starcie notowań

Fotorzepa, Darek Golik
Po wczorajszych mocnych wzrostach dziś inwestorzy dzień zaczynają w spokojnej atmosferze
Po wczorajszym optymizmie, który zapanował nie tylko w Warszawie, ale także na większości europejskich rynków, dziś inwestorzy dzień zaczynają w spokojniejszych nastrojach.  Na otwarciu WIG20 zyskał na wartości 0,35 proc. co oznacza, że otworzył się na poziomie 2273 pkt. Podobne zmiany panują także na pozostałych polskich indeksach. Wskaźnik skupiający średnie spółki na starcie zanotował 0,4 proc. wzrost, zaś sWIG80 urósł o 0,45 proc.
Wczoraj optymizm widoczny był nie tylko w Europie. Udaną sesję mieli także gracze na Wall Street. Indeks S&P 500 na fali optymizmu wywołanego informacjami o możliwym wypracowaniu rozwiązania dla zadłużonych krajów euro zyskał 3,41 proc. kończąc dzień na poziomie 1194 pkt. Wzrosty zagościły także na rynek azjatycki. Japoński indeks Nikkei od początku notowań znajdował się wyraźnie nad kreską. Ta pozytywną tendencję udało mu się utrzymać przez całą sesję. Dzięki temu zyskał ostatecznie blisko 2 proc. i zakończył dzień na poziomie 8773 pkt.
Po wczorajszym wyraźnym umocnieniu złotego dzisiaj nasza waluta nieznacznie traci na wartości. Frank szwajcarski jest wyceniany na 3,49 zł. Za dolara amerykańskiego trzeba płacić 3,16 zł. Euro kosztuje zaś 4,31 zł. Kalendarz danych marko na dzisiejszy dzień jest dość ubogi. Inwestorom pozostaje mieć nadzieję, że wczorajszy optymizm na giełdach uda się utrzymać także dziś. Nie bez wpływu będzie także otwarcie notowań w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj to właśnie ten czynnik przekonał graczy do bardziej zdecydowanych zakupów.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA