fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Romaszewski: rząd Tuska nie przetrwa kadencji

W gruncie rzeczy ludzie całkowicie nie rozumieją sytuacji. I są piekielnie negatywnie nastawieni do wszystkich partii politycznych - mówi Zbigniew Romaszewski, wicemarszałek Senatu VII kadencji z PiS
Rz: Wybory to według sondażu OBOP wysoka przegrana PiS. Kolejna od 2007 r.
Zbigniew Romaszewski: 39 proc. do 30 proc. Nie mówię, że nie wierzę w ten wynik, ale spodziewałem się, że będzie lepiej. Lepiej, niż się spodziewano, wypadł Ruch Palikota.
W gruncie rzeczy ludzie całkowicie nie rozumieją sytuacji. I są piekielnie negatywnie nastawieni do wszystkich partii politycznych, wszystkich polityków i mediów. Wykazują wobec nich agresję, a ponadto czują się totalnie manipulowani i są po prostu wściekli. Grozi nam wybuch społecznego niezadowolenia? Rodzi się jakiś bunt społeczny, a Janusz Palikot go systematycznie roznieca, wzmacnia tę nienawiść w ludziach. Sugeruje pan, że rząd, który po raz kolejny stworzy Donald Tusk, nie przetrwa całej kadencji? Tego jestem pewien! Obawiam się tej kadencji i tego, co w jej trakcie może się wydarzyć. Ale PiS inaczej niż Palikot nie potrafił społecznego niezadowolenia skanalizować. W dodatku na koniec kampanii trafiła się wpadka z kanclerz Angelą Merkel. Sprawę pani Merkel w sposób fałszywy i całkowicie nieodpowiedzialny wykreowały media. Na takie zagrania nie ma sposobu, trudno reagować inaczej, niż dementując nieprawdziwe informacje. To dość obrzydliwe, że Polacy w ten sposób kreują nienawiść między Niemcami i Polakami, a Niemcy to podchwytują. Jeśli ten wynik się utrzyma, to PiS czekają poważne wewnętrzne rozliczenia? Zobaczymy. Poczekajmy na ostateczne wyniki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA