fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Robyg wybuduje nowe mieszkania w Gdańsku

Słoneczna Morena
Materiały Inwestora
Budowę ok. 400 mieszkań w Gdańsku planuje rozpocząć w przyszłym roku Grupa Deweloperska Robyg
Z pierwszą budową w Gdańsku spółka ruszyła w 2009 r. Wcześniej, jak mówią jej przedstawiciele, zaczęła tworzyć bank ziemi. Dziś Robyg prowadzi w tym mieście trzy projekty.
– Są to Słoneczna Morena, czyli domy, apartamenty i mieszkania na Morenie (od 5174 zł za mkw.), Albatross Towers - kilkunastopiętrowy apartamentowiec na Przymorzu (od 5 940 zł za mkw.) oraz Lawendowe Wzgórza, czyli mieszkania na Jasieniu (od 3999 zł za mkw.) – wylicza deweloper. W gdańskiej ofercie spółki jest dziś ok. 297 lokali, a ponad 100 zostało już oddanych właścicielom. - Prawdziwy skok spółka planuje na 2012 r. Według aktualnych założeń rozpocznie budowę niemal 400 lokali – podają przedstawiciele dewelopera.
Będą to kolejne etapy prowadzonych inwestycji. (Dla porównania - w połowie br. cały trójmiejski rynek pierwotny oferował 6,1 tys. mieszkań.) W dwóch budynkach na osiedlu Lawendowe Wzgórza przy ul. Jabłoniowej deweloper planuje kolejne 152 mieszkania. 143 powstanie w kolejnym wysokościowcu w projekcie Albatross Towers. Osiedle Słoneczna Morena przy ul. Piekarniczej ma się powiększyć o 75 mieszkań i 12 apartamentów. Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu spółki Robyg podkreśla, że początkowo trochę się obawiał, czy doświadczenia z rynku warszawskiego da się przenieść do Gdańska.  - Jednak model okazał się uniwersalny: cena nieodbiegająca od propozycji konkurentów i podwyższony standard – tłumaczy. Według władz spółki gdański rynek w ostatnich latach pozostawał jednak nieco w tyle za innymi wielkimi miastami. - Okazało się to jednak korzystne zarówno dla kupujących, jak i deweloperów. Gdańsk uniknął nadmiernego wzrostu cen, a co za tym idzie, łagodniej zniósł kryzys z roku 2008, szczególnie dotkliwy dla Warszawy. Dziś jest w najlepszej kondycji spośród sześciu największych rynków mieszkaniowych w Polsce – oceniają. Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej spółki Robyg uważa, że w Gdańsku działalność deweloperska może się rozwijać się coraz dynamiczniej m.in. dzięki temu, że nie mieliśmy do czynienia z szalonym windowaniem cen gruntów. – A to na przykład uniemożliwiło na kilka lat inwestowanie na części terenów w Warszawie – ocenia Oscar Kazanelson.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA