fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Trwa rekrutacja ochotników do pomiaru internetu

Firma Sam Konws, która współpracuje z Komisją Europejską przy projekcie mającym na celu sporządzenie mapy łączności szerokopasmowej państw członkowskich UE, zaczęła także w Polsce rekrutację ochotników do tego przedsięwzięcia.
Ochotnicy, którzy zadeklarują udział w projekcie, otrzymają niewielkie urządzenie (Whitebox), które należy podłączyć do Internetu w domu. Gdy linia szerokopasmowa nie będzie używana, Whitebox wykona serię automatycznych testów w celu pomiaru prędkości i wydajności połączenia. Takie badanie pozwoli stworzyć ogólnoeuropejski raport prezentujący dostarczanie łączności szerokopasmowej. Po zakończeniu projektu testerzy będą mogli zachować Whitebox do użytku własnego.
Aby móc być zakwalifikowanym do projektu trzeba dysponować stabilnym łączem szerokopasmowym, korzystać z routera o łączenia się z siecią i być klientem jednego z głównych dostawców usług internetowych w kraju. Z uwagi, że urządzenia Whitebox pobierają około 3 GB i wysyłają około 1 GB danych miesięcznie Sam Knows odradza rejestrację osobom, które korzystają z Interntu o niskim limicie transferu danych. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: http://www.samknows.eu/index.php/pl
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA