Siatkówka

Polskie siatkarki wracają do domu

Fotorzepa, Roman Bosiacki
W fatalnym stylu pożegnały się polskie siatkarki z mistrzostwami Europy. Popełniły mnóstwo błędów i przegrały z reprezentacją Serbii
To było jedno z najsłabszych spotkań polskich siatkarek. Ustępowały Serbkom pod każdym względem. Przegrały łatwo w trzech setach do 14, 20 i 24.
Polki popełniały najprostsze z możliwych błędów, kilka punktów straciły po prostu przez brak porozumienia. Prawie nie istniał blok, za to nawet pojedynczy blok Serbek był skuteczny wobec naszych ataków. Trzy mecze fazy grupowej, w których Polki nie straciły nawet jednego seta, wyraźnie zbyt rozluźniły nasze zawodniczki. Przegrały walkę o półfinały w bardzo złym stylu. Tylko w trzecim secie nawiązały przez chwilę równorzędną walkę z przeciwniczkami, tylko w tej partii wypracowały nawet czteropunktowe prowadzenie, które jednak nie dodało im animuszu, za to rozsierdziło Serbki.
Zwyciężczynie dzisiejszego spotkania w półfinale spotkają się z Turcją, która sensacyjnie wyeliminowała Rosję. W drugim półfinale Włoszki zmierzą się z Niemkami. Składy: Polska: Kosek, Okuniewska, Bednarek-Kasza, Kaczorowska, Radecka, Skowrońska-Dolata, Maj (libero) oraz Kwiatkowska, Wołosz, Jaszewska, Podolec Serbia: Brakocević, Krsmanović, Molnar, Ognjenovic, Nikolić, Rasić, Cebić (libero)
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL