fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Swissmed otworzył nowy szpital

Swissmed otworzył dziś nowy szpital na warszawskim Targówku. To 45—łóżkowa, wysokospecjalistyczna placówka. Szpital przyjmie pierwszych pacjentów w drugiej połowie października. Całkowity koszt inwestycji to 60 mln zł.
Warszawski szpital to druga, tak specjalistyczna placówka notowanego na GPW Swissmedu po szpitalu w Gdańsku, działającym od 2004. Warszawski szpital będzie korzystał z doświadczeń placówki gdańskiej, która została w tym roku certyfikowana przez Ministerstwo Zdrowia.
- Choć jesteśmy szpitalem prywatnym, podobnie jak w Gdańsku, zamierzamy pozyskać dla szpitala w Warszawie kontrakt z NFZ – mówił otwierając placówkę Roman Walasiński, prezes Swissmed Centrum Zdrowia.
W szpitalu Swissmed Warszawa będzie można skorzystać z zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii: ogólnej, onkologicznej, naczyniowej, plastycznej,  ortopedii, okulistyki, ginekologii, urologii oraz laryngologii. Szpital będzie realizować zarówno zabiegi w trybie jednego dnia, jak i bardziej skomplikowane, wymagające dłuższej hospitalizacji. Szpital został wyposażony w blok operacyjny składający się z 3 sal operacyjnych, 2-łóżkowy Oddział  Intensywnej Terapii i 6-łóżkową salę wybudzeniową.
W placówce znalazło się nowoczesne centrum diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym, aparatami USG i RTG firmy GE Health Care. Szpital dysponuje także centrum endoskopowym, w którym będą wykonywane badania górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz m.in. zakładane balony dożołądkowe stosowane w leczeniu otyłości.
W placówce funkcjonować będą także przyszpitalne gabinety specjalistyczne.
Do końca tego roku Swissmed chce uruchomić jeszcze dwie przychodnie na Pomorzu. W maju przejął placówkę Euromed zlokalizowaną w Millenium Plaza przy Al. Jerozolimskich w Warszawie.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA