fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Rząd podzielił darmowe limity emisji CO2 - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrała Katarzyna Krępacka
:: "Parkiet": Petrolinvest - Udziały Ryszarda Krauzego mogą spaść poniżej 5 procent. Wczoraj akcjonariusze Petrolinvestu zgodzili się na warunkowe podwyższenie kapitału giełdowej spółki o 400 mln zł. Takie pieniądze mają być pozyskane dzięki emisji do 40 mln akcji. Zarząd chce je przeznaczyć na dalsze prace przy odwiercie Shyrak 1 w Kazachstanie?oraz na uruchomienie przemysłowej produkcji na obszarze objętym koncesją Emba.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Plany wydobycia gazu łupkowego szokują. Liczby są gigantyczne. Kilka spółek posiadających w Polsce koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego, poinformowało o planowanym, dziesięciokrotnym wzroście wydobycia gazu, w stosunku do już pozyskiwanego w naszym kraju. Dziś wszystkie spółki wydobywają go 4,3 mld m3 Planowane wydobycie w 2015 r. to z kolei 18 mld m3. Nadmiar surowca ma być eksportowany do Czech, Słowacji i Litwy.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Tajna lista energetycznych inwestycji - Rząd podzielił darmowe limity CO2. Zapadła decyzja rządu w sprawie darmowych uprawnień do emisji CO2. Kto je dokładnie otrzymał nie wiadomo, bo dokument jest zastrzeżony. Wiadomo natomiast, że cześć darmowych uprawnień będzie przeznaczonych na nowe inwestycje. Dzięki nim w latach 2013-2020 energetyka zwiększy moce produkcyjne o około 9 tys. MW.
:: "Gazeta Wyborcza": BP szykuje konkurencję dla Nabucco. BP, brytyjski koncern naftowy, zastanawia się nad budową konkurencyjnego dla gazociągu Nabucco, rurociągu łączącego azerskie złoża błękitnego paliwa z jego odbiorcami w państwach Europy Środkowej. Proponowane połączenie ma być tańsze od projektu Nabucco, gdyż zakłada wykorzystanie wielu istniejących już w Europie gazociągów.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA