fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Deloitte pozwany za niewykrycie oszustw w TBW

Deloitte Touche Tohmatsu, jedna z największych firm audytorskich na świecie, została pozwana za to, że podczas audytu nie wykryła defraudacji w firmie działającej na rynku kredytów hipotecznych Taylor Bean & Whitaker, która zbankrutowała podczas kryzysu na rynku nieruchomości
Syndyk masy upadłościowej  firmy Taylor, Bean & Whitaker (TBW), działającej na rynku kredytów hipotecznych,  żąda od audytora Deloitte & Touche  7,6 mld dolarów odszkodowania za poniesione straty.
TBW została zamknięta po tym, jak do siedziby firmy wkroczyli w sierpniu 2009  agenci federalni.
Rzecznik Deloitte Jonathan Gandal powiedział, że firma całkowicie odrzuca żądania, ponieważ pozbawione są one jakichkolwiek podstaw.
Defraudacje w TBW zaczęły się od 2002 i trwały przez cały czas, aż do upadku firmy w 2009.
Siedmiu dyrektorów TBW zostało skazanych za przestępstwa federalne, w tym były prezes Lee B Farkas, który został skazany na 30 lat więzienia.
Firmie Deloitte syndyk zarzuca, że wyniki przeprowadzanych przez audytora w spółce badań finansów  miało fundamentalne znaczenie dla oceny działalności Taylor Bean.
W pozwie można również przeczytać, że TBW sprzedawało fałszywe lub zawyżone hipoteki, a także nie ujawniło zadłużenia na rachunkach bankowych.
- Deloitte Touche Tohmatsu nie wykonało należycie swojej pracy - stwierdził adwokat Steven Thomas, reprezentujący stronę pozywającą Deloitte.
Deloitte to nie jedyna firma audytorska, która jest pozwana za niedopatrzenia. Podobne zarzuty zostały przedstawione Pricewaterhouse Coopers, KPMG oraz firmie Ernst & Young.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA