fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

PJN: Kaczyński o rodzinie przypomniał sobie przed wyborami

Poseł Paweł Poncyliusz
Fotorzepa, Dariusz Gorajski
PJN od dawna mówi o konieczności działań na rzecz rodziny, a prezes PiS Jarosław Kaczyński "przypomniał sobie o polityce prorodzinnej dzisiaj" - powiedział szef klubu PJN Paweł Poncyljusz
- Cieszymy się, że dzisiaj Jarosław Kaczyński chce dołączyć do grona tych polityków, którzy upominają się o politykę prorodzinną - powiedział Poncyljusz na konferencji prasowej w Warszawie.
Nawiązał w ten sposób do tego, że prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił w poniedziałek propozycje swojej partii, które mają przeciwdziałać zmniejszaniu się liczby rodzin wielodzietnych w Polsce. Są to: wprowadzenie karty rodziny wielodzietnej, wspólne opodatkowanie oraz lokata dla każdego dziecka.
Poncyljusz zastrzegł jednak, że PJN ma jednocześnie do prezesa PiS "pytanie czy prawdą jest to, co dzisiaj mówi odnośnie polityki prorodzinnej, czy też to, co rekomendował (politykom PiS - PAP) w tzw. przekazie dnia w związku z listem Pawła Kowala wystosowanym do wszystkich liderów partyjnych odnośnie polityki prorodzinnej".
Przypomniał, że w liście tym prezes PJN Paweł Kowal namawiał liderów PO, PiS, PSL i SLD, żeby poważnie potraktować politykę prorodzinną.
- Pytamy: czy Jarosław Kaczyński jest prawdziwy mówiąc o polityce prorodzinnej dzisiaj na konferencji prasowej, czy jest prawdziwy w tej rekomendacji, którą wysłał posłom PiS bodajże 18 lipca - oświadczył Poncyljusz.
Poncyljusz chwalił się też, że, w odróżnieniu od Jarosława Kaczyńskiego, ma czwórkę dzieci. - Paweł Kowal ma czwórkę dzieci, Krzysztof Oksiuta ma czwórkę dzieci, Elżbieta Jakubiak i Jan Ołdakowski mają po trójce dzieci - wyliczał. Jak zaznaczył, on i pozostali politycy PJN naprawdę wiedzą, co to znaczy rodzina i jakie koszty ponosi się w związku z wychowywaniem dzieci.
Podkreślił, że PJN proponuje "konkretne rozwiązania: 6 tys. zł wolne od podatku na każdą osobę w każdej rodzinie". - Proponujemy to od wielu miesięcy i wierzymy, że to jest najlepsze rozwiązanie dla polskich rodzin, które - w porównaniu z większością krajów europejskich - są pozostawione same sobie - zaznaczył. Jego zdaniem, polityka prorodzinna powinna być traktowana jako inwestycja w przyszłość, tak samo jak budowa autostrad czy modernizacja kolei.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA