fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Mały popyt na starsze lokale jest w Krakowie i Warszawie.
- Inaczej jest we Wrocławiu, gdzie odsetek transakcji sprzedaży lokali wybudowanych do 1970 r. był najwyższy – wynika z analiz firmy Emmerson, która badała rynek od stycznia do sierpnia br.
- Najwięcej nowych mieszkań – czyli wybudowanych po 2000 r. – zostało sprzedanych w tym czasie w Warszawie (45,8 proc. transakcji) i Krakowie (41,9 proc.).
- Lokale wzniesione w latach 1970 – 2000 były przedmiotem ok. 1/3 transakcji w Krakowie i we Wrocławiu (35,7 i 32,8 proc.). W stolicy liczba transakcji dotyczących takich lokali była najniższa (22,6 proc.).
- Najstarsze mieszkania, czyli położone w budynkach wzniesionych przed 1970 rokiem, stanowią największy odsetek wśród transakcji we Wrocławiu. Najrzadziej takie mieszkania były wybierane w Krakowie.
- Jak podkreśla Jarosław Mikołaj Skoczeń z firmy Emmerson, największym atutem mieszkań w starszych blokach jest dobra lokalizacja, często także niższa cena w porównaniu z młodszymi budynkami, minusem zaś – niższy komfort mieszkania z powodu przestarzałych instalacji oraz konieczność wnoszenia składek na fundusz remontowy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA