fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Dobrzański nie będzie szefem URE

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Podejrzany o współpracę z SB Stanisław Dobrzański nie będzie szefem Urzędu Regulacji Energetyki - dowiedziało się RMF FM. Według doniesień "Wprost" były PSL-owski minister obrony, a potem szef Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w latach 80. miał donosić na kolegów z ZSL-u i Biblioteki Narodowej.
Jak twierdzą działacze PSL-u, Waldemar Pawlak nie był entuzjastą tej kandydatury, choć Dobrzański mocno ubiegał się o to stanowisko. Politycy PSL mówią też, że byli zaskoczeni informacjami o agenturalnej przeszłości Dobrzańskiego.
"Wprost" dotarł w IPN do dokumentów z początku lat 80. Dobrzański był wtedy zastępcą dyrektora Biblioteki Narodowej. Instytucja ta była rozpracowywana przez bezpiekę m.in. z inicjatywy samego Dobrzańskiego. Został on zarejestrowany pod numerem 38165 jako kontakt operacyjny Równy. Dobrzański był zaskoczony faktem, że zachowały się jakieś materiały na jego temat. "Nie podpisałem żadnego zobowiązania do współpracy z SB. Miałem kontakty z funkcjonariuszami, ale wyznaczył mnie do nich dyrektor Czajka" – skomentował".
Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA