fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Siemens nie ufa francuskim bankom

Bloomberg
Financial Times poinformował, że niemiecka firma wycofała z francuskiego banku depozyty by przetransferować je do Europejskiego Banku Centralnego. Siemens zaprzecza tym informacjom
Według doniesień Financial Times ponad dwa tygodnie temu Siemens miał wycofać ponad pół miliona euro z jednego z francuskich banków.
Firma niemiecka ma ulokowane od 4 do 6 mld euro w depozytach w EBC - wynika z doniesień FT.
Siemens według informacji gazety miał wycofać depozyty częściowo z  obaw o kondycję francuskich banków, a częściowo ze względu na wyższe odsetki oferowane w EBC.
- Francuskie banki nie potrzebują wsparcia finansowego - zapewnił w wywiadzie dla francuskiego radia prezes BNP Paribas Michel Perebeau.
FT nie podała z jakiego banku koncern wycofał swoje depozyty.  W piątek  agencja Moody's Investors Service obniżyła długoterminowe ratingi francuskiego banku Societe Generale o jeden poziom do "Aa3" i ocenę wiarygodności kredytowej Credit Agricole o jeden poziom do "Aa2" z powodu ich dużego zaangażowania w obligacje borykającej się z kryzysem zadłużenia Grecji.
Reuters powołując się na źródło we francuskim banku poinformował, że niemiecka firma wycofała w lipcu nieznaną ilość pieniędzy z Societe Generale, przed ogłoszeniem wyników europejskich stress testów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA