fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

PGNiG SPV 1otrzyma 3,78 mld zł

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Akcjonariusze PGNiG na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zgodzili się na dokapitalizowanie spółki, która ma kupić Vattenfall Heat Poland. Chodzi o kwotę 3,78 mld zł
Zarząd w projekcie uchwały an NWZA wystąpił o zgodę na objęcie przez PGNiG do 75,6 mln udziałów o wartości nominalnej 50 zł każdy w spółce PGNiG SPV 1. Wszyscy akcjonariusze dziś opowiedzieli się za jej przyjęciem.
PGNiG SPV 1, która pod koniec sierpnia podpisała umowę ze szwedzkim koncernem Vattenfall na odkupienie elektrociepłowni warszawskich, może być dokapitalizowana kwotą 3,78 mld zł.
Teraz PGNiG czeka na zgodę Urzędu Antymonopolowego, by moc sfinalizować transakcję. - Dopiero po tym jak ją trzymamy, zapadnie decyzja o tym, w jakiej formie i na jaka ostatecznie kwotę spółka SPV1 zostanie dokapitalizowana – powiedział "Rz" dyrektor biura zarządu PGNiG Tomasz Karaś.
Zarząd gazowej firmy nie określił też jeszcze, jak dużą część potrzebnej kwoty pochodzić będzie z linii kredytowych i programu emisji obligacji.
PGNiG ma umowę z sześcioma bankami na program emisji o wartości 5 mld zł, która obowiązuje do 31 lipca 2015 r.
Jeśli UOKiK zaakceptuje transakcję PGNiG-u ze szwedzką firmą, to polska firma gazownicza zostanie właścicielem 99,8 proc. akcji Vattenfall Heat Poland S.A.
Proponując projekt uchwały na NWZA zarząd PGNiG argumentował, że zasilenie kapitałem spółki SPV 1 jest konieczne, by umożliwić jej wykonanie transakcji.
PGNiG ma czas do połowy grudnia na jej zamkniecie, ustalił ze sprzedającym aktywa szwedzkim koncernem.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA