fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

SAS rozwija skrzydła nad Polską

materiały prasowe
W jesienno-zimowych rozkładach lotów znalazły się aż trzy nowe połączenia realizowane przez Skandynawskie Linie Lotnicze SAS – z Wrocławia i Poznania do Kopenhagi oraz z Gdańska do Sztokholmu
Szefostwo SAS nie ukrywa, że liczy głównie na pasażerów podróżujących w interesach. Nie tylko do skandynawskich stolic, ale także do innych miast Europy, Azji lub USA.

Z Wrocławia

Zainteresowanie połączeniami lotniczymi z Wrocławia do Kopenhagi jest tak duże, że SAS postanowiły zwiększyć ich liczbę. Od 27 października do Kopenhagi z Wrocławia będzie można polecieć 6 razy w tygodniu. Nowe połączenia zostaną uruchomione we wtorki i czwartki.
- We wspomniane dni na trasie będzie operował samolot CRJ900 z 88 fotelami, a w pozostałe - CRJ200, oferujący 50 miejsc. To oznacza, że liczba miejsc wzrośnie prawie dwukrotnie – mówi Wanda Brociek, dyrektor SAS w Polsce. - Dzięki dodatkowym połączeniom z Wrocławia, pasażerowie zyskają nie tylko nowe możliwości podróży do Kopenhagi, ale też do innych krajów, Europy i na trasach międzykontynentalnych – dodaje.
- Biorąc pod uwagę biznesowy potencjał i dynamiczny rozwój gospodarczy regionu, jestem przekonany, że zapotrzebowanie na tego typu połączenia będzie wzrastało – ocenia z kolei prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.
Tylko w maju Port Lotniczy we Wrocławiu odnotował wzrost ruchu tradycyjnego międzynarodowego na poziomie 23,4 proc. w porównaniu z  majem 2010 roku. W czerwcu ruch na kierunkach biznesowych z wrocławskiego lotniska wzrósł o 17,5 proc.
Bilet z Wrocławia do stolicy Danii bilet kosztuje od 300 zł.

Z Poznania

Obecnie SAS realizuje na trasie pomiędzy Poznaniem a Kopenhagą 5 lotów w tygodniu (oprócz sobót i niedziel) wg rozkładu: wylot z Kopenhagi o 11.15, przylot do Poznania o 12.25, wylot z Poznania o 12.55, przylot do Kopenhagi o 14.00.
3 października wystartuje z Poznania dodatkowy samolot. Nowe połączenie będzie realizowane codziennie, oprócz niedziel, a  z Kopenhagi do Poznania codziennie z wyjątkiem sobót. Loty będą się odbywać wg rozkładu: wylot z Kopenhagi o 22.50 przylot do Poznania o 23.55, wylot z Poznania następnego dnia o 6.05 przylot do Kopenhagi o 7.10.
- Dodatkowy lot dziennie, z możliwością porannego wylotu do Kopenhagi i powrotu tego samego dnia, lub następnego, o dogodnej porze powinien zadowolić pasażerów biznesowych – komentuje Dyrektor SAS Wanda Brociek.
Jednocześnie podróżni zyskają możliwość dogodnych połączeń liniami SAS do innych krajów Skandynawii, Europy, Azji (Pekin, Tokio, Bangkok, Szanghaj) i Stanów Zjednoczonych (Chicago, Nowy Jork, Waszyngton).
Od 30 października dla pasażerów lecących z Kopenhagi do Poznania, SAS doda rejs niedzielny o godz. 8.30 (przylot 9.35), co umożliwi powrót tego dnia z Poznania do Kopenhagi o godzinie 10.:05 (przylot 11.10). Lot będzie się odbywał samolotem odrzutowym Bombardier  CR9 z  88 miejscami.
Bilety w dwie strony - od 713 zł.

Z Gdańska

W niedzielę 23 października wystartuje połączenie SAS z Gdańska do Sztokholmu. Czas przelotu - 1 godzina i 15 minut.
Loty na trasie Sztokholm – Gdańsk realizowane będą cztery dni w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. W poniedziałek i środę wylot ze Sztokholmu o godz. 10.15, przylot do Gdańska o 11.30. Wylot z Gdańska o godz. 12.10, przylot do Sztokholmu o 13.25
W piątek wylot ze Sztokholmu o godz. 13.00, przylot do Gdańska o 14.15. Wylot z Gdańska 14.55, przylot do Sztokholmu o 16.10. W niedzielę wylot ze Sztokholmu o godz. 09.00, przylot do Gdańska o 10.15. Wylot z Gdańska o godz. 10.55, przylot do Sztokholmu o 12.10.
Na trasie latać będą 110-miejscowe maszyny B737-600. Samoloty SAS wylatujące z Gdańska będą lądować w porcie lotniczym Arlanda, połączonym z centrum Sztokholmu szybkim pociągiem Arlanda Express (20 minut).
Ze Sztokholmu można kontynuować podróż liniami SAS do kilkunastu miast w Szwecji, Skandynawii, wybranych miast europejskich oraz do USA.
Ceny biletów na trasie Gdańsk - Sztokholm, w jedną stronę wraz z opłatami, zaczynają się od 367 zł.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA