fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

WIG20 traci na wartości

Fotorzepa, Szymon Laszewski Szymon Laszewski
Warszawska giełda zaczyna nowy tydzień od spadków. WIG20 już na starcie znalazł się poziomie 2304 pkt co oznaczało spadek o ponad 2,3 proc.
Warszawska giełda zaczyna nowy tydzień od spadków.WIG20 już na starcie znalazł się poziomie 2304 pkt co oznaczało spadek o ponad 2,3 proc. Aktualnie (godz. 9.05) traci około 2,2 proc. Zniżkują także pozostałe polskie indeksy, choć skala przeceny nie jest tak duża jak w przypadku indeksu największych spółek. Wskaźnik średnich spółek traci 1,6 proc. zaś małe spółki są przeceniane około 1 proc.
Warszawskiej giełdzie zaszkodziła nieudana końcówka piątkowych notowań w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze indeksy straciły ponad 2 proc. GPW zaszkodziła także sesja na rynku japońskim. Tamtejszy indeks Nikkei przez całą sesję znajdował się pod kreską by ostatecznie zamknąć się 1,86 proc. na minusie.
Dziś sesji w USA nie ma więc polska giełda będzie zdana na siebie i na wydarzenia w Europie. Tutaj jednak ubogo prezentuje się dziś kalendarz makroekonomiczny. Z niewielu danych jakie się dziś pokażą, na uwagę zasługują odczyty indeksów PMI dla usług we Francji, Niemczech i strefie euro. Później jeszcze zostaną podane do publicznej wiadomości dane o sprzedaży detalicznej w Eurolandzie.
Na rynku walutowy złoty osłabia się względem głównych walut. Najmocniej traci wobec franka szwajcarskiego, który jest o około 1 proc. droższy niż w piątek i kosztuje obecnie (godz.9.05) 3,78 zł. Drożeje także dolar, który wyceniany jest aktualnie na 2,97zł. Wzrosty panują także na parze EUR/PLN. Za jedno euro trzeba zapłacić już 4,20 zł.
Jako, że kalendarz jest ubogi w wydarzenia, a także fakt, że dziś nie ma handlu w Stanach Zjednoczonych należy spodziewać się spokojnej sesji przy niewielkich obrotach. Najważniejszym więc wyzwaniem wydaje się być obronienie przez WIG20 poziomu 2300 pkt.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA