fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Telewizja Fox przeprosiła za antypolski „dowcip”

Amerykańska telewizja Fox wyraziła ubolewanie z powodu wyemitowania haniebnego antypolskiego „dowcipu”. W specjalnym oświadczeniu stacja przeprosiła „wszystkich widzów, którzy mogli zostać obrażeni”. Jednocześnie broniła jednak autorów „żartu”, podkreślając, że fikcyjna postać, która go powiedziała, nagminnie obraża rozmaite grupy etniczne.
Chodzi o jednego z bohaterów sitcomu „Back to You”. W ostatnim odcinku oświadczył on, że Polacy mają we krwi „jedzenie kiełbasy i... kolaborację z nazistami”. Słowa te zostały nagrodzone przez zgromadzoną w studiu publiczność salwą śmiechu.
Nie do śmiechu jest natomiast Polakom, którzy nie kryją swojego oburzenia. Interwencję w tej sprawie podjęła już polska ambasada i MSZ. – Jesteśmy tym „dowcipem” wyjątkowo zbulwersowani. To obrzydliwe kłamstwo – powiedział „Rz” rzecznik resortu Piotr Paszkowski. Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski odbył na ten temat rozmowę telefoniczną z właścicielem Fox Rupertem Murdochem. – Murdoch wyraził ubolewanie z powodu incydentu i obiecał, że zajmie się sprawą osobiście – podkreślił Paszkowski.Akcję protestacyjną prowadzą również Polacy mieszkający w Ameryce, którzy dzwonią i wysyłają ostre e-maile do kierownictwa stacji.
– Nie możemy milczeć, gdy w tak okropny sposób szkaluje się dobre imię Polski. Przecież Polacy przez całą wojnę ofiarnie walczyli z Niemcami i ponieśli gigantyczne straty! – powiedział „Rz” Frank Milewski, szef komitetu przeciw zniesławieniom Kongresu Polonii Amerykańskiej.Zaprosił on Murdocha na spotkanie z Polakami, którzy przeszli przez piekło niemieckich obozów, i tymi, którzy podczas wojny ratowali Żydów. – Na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi – powiedział.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA