fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Mecom gwarantuje niezależność redakcji

Fotorzepa, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Oświadczenie prezesa Zarządu Mecom Plc Davida Montgomery'ego
W ramach swojej strategii rozwoju w ubiegłym roku Mecom nabył 51 proc. udziałów w spółce Presspublica, wydawcy m.in. dziennika „Rzeczpospolita”. Mecom jest jedną z największych firm, zajmujących się wydawaniem gazet w Europie: posiada ponad 300 tytułów w pięciu państwach, przy czym wiele z nich zalicza się do grupy najbardziej szanowanych gazet europejskich.
Jedną z naszych fundamentalnych zasad jest niezależność redakcyjna. Zdecydowanie stoimy na straży tej niezależności i bronimy jej przed wpływami zewnętrznymi. W przypadku „Rzeczpospolitej” tradycja tego tytułu została utrzymana i nadal będzie kontynuowana. „Rzeczpospolita” została za to nagrodzona wzrostem sprzedaży w każdym miesiącu od listopada ubiegłego roku, a także bardzo dobrymi wynikami na rynku reklamowym. Jeśli chodzi o wydarzenia ostatnich kilku dni w Polsce to zaproponowano nam nabycie pozostałego 49-procentowego pakietu udziałów w spółce Presspublica, który obecnie jest własnością PW „Rzeczpospolita”, spółki Skarbu Państwa. Na tę propozycję zareagowaliśmy składając ofertę nabycia udziałów. Uczyniliśmy to zgodnie ze wszelkimi zasadami handlowymi.
Pomimo nieprawdziwych stwierdzeń, które pojawiły się w innych środkach masowego przekazu oraz trudnych warunków, w jakich działała nasza kadra kierownicza, cały czas przestrzegaliśmy i przestrzegamy najsurowszych norm ładu korporacyjnego. W tej sprawie jesteśmy zainteresowani współpracą z polskim rządem w imię jak najlepiej pojętego interesu gazety i społeczeństwa polskiego. Mecom będzie nadal robił wszystko, aby udowodnić, że żaden z jego tytułów prasowych nie podlega naciskom politycznym. Nasza firma nigdy nie negocjowała i nie będzie negocjowała w sposób, który naraziłby na szwank niezależność czy też linię redakcyjną naszych gazet.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA