fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka ręczna

Piłka ręczna: Polacy walczą o awans do mistrzostw Europy

O awansie Polaków do mistrzostw Europy rozstrzygnie ostatni mecz – z Portugalią w Poznaniu. Wystarczy nam remis. Transmisja w TV4 i Polsacie Sport w niedzielę o 14.45
– Niewielu spodziewało się, że spotkanie z Portugalią będzie decydowało o awansie. Teraz musimy się im zrewanżować za stracone punkty w pierwszym meczu – mówi Bartosz Jurecki.
To była największa wpadka reprezentacji Polski w tych eliminacjach. O ile wyjazdową porażkę ze Słowenią można było wkalkulować w straty, o tyle remis 27:27 z Portugalią – nawet na obcym terenie – to była niespodzianka więcej niż przykra.
Portugalczycy, odwrotnie niż ich sąsiedzi Hiszpanie, nigdy nie byli zaliczani do europejskiej czołówki, ale pod wodzą szwedzkiego trenera Matsa Olssona grają coraz lepiej.
W poprzedniej kolejce, kiedy drużyna Bogdana Wenty pokonała w Zaporożu Ukrainę 32:26, Portugalczycy wygrali ze Słowenią 31:29 i przedłużyli swoje szanse na wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Serbii. Gdyby przegrali, Polacy mieliby już awans w kieszeni, a tak muszą się jeszcze raz zmobilizować.
Może nie być o to łatwo. Sezon już się skończył, nie wszystko przebiegło po myśli piłkarzy i trenera Bogdana Wenty. Kilku reprezentantów wciąż na pewno rozpamiętuje przegrany przez Vive Kielce finał mistrzostw Polski z Wisłą Płock. Dla Patryka Kuchczyńskiego, Michała Jureckiego czy Daniela Żółtaka nie są to miłe wspomnienia.
Cieszy się z kolei rozgrywający Piotr Chrapkowski, który w środę zadebiutował w kadrze. Zawodnik Wisły był zadowolony ze swojego występu, choć przyznawał, że momentami cała drużyna grała zbyt nerwowo. Wpływ na to miał upał, który panował w hali w Zaporożu. W Poznaniu klimatyzacja powinna działać bez zarzutu, więc kibice liczą na dużo lepszą grę i korzystny wynik.
Tabela grupy 3
1. Polska   5     7     142:125
2. Słowenia 5     6     151:147
3. Portugalia     5     5     142:135
4. Ukraina  5     2     111:139
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA